Magyarország az Unió legcsóróbb és legkorruptabb országa
Amely országnak egyik csúcsminisztere éppen most került fel az amerikai szankciós listára, mint ezt a lopást facilitáló, köztörvényes bűnöző.
De a szerzetes nem hajlandó lemondani.
Korrupciós ügyletek sorozatával vádolják a legnagyobb dél-koreai buddhista szerzetesrend vezetőjét, és azonnali távozását követelik, de ő hétfőn bejelentette, hogy az év végéig nem mond le, mert még az idén neki akar veselkedni reformtervei megvalósításának.
Ven Szol Csong, a csogje rend vezetője sebtében összehívott sajtótájékoztatón jelentette be, hogy dacára mindenfajta félreértéseknek és vádaknak, csak december 31-én távozik, miután megvetette a rendi reform alapjait. Kifejtette, hogy eleinte hajlott az azonnali lemondásra, hogy ne inogjon meg a rend, de látván azt a helyzetet, amelyet bizonyos befolyásos körök titokban és módszeresen, összehangoltan alakítottak ki körülötte, arra a döntésre jutott, hogy távozása nem tenne jót szerzetesrendnek. Fogadkozott, hogy tisztázza magát a „minden alapot nélkülöző, gonosz és koholt" vádak alól.
A 76 éves rendfőnököt azzal vádolják, hogy meghamisította a tudományos fokozatát igazoló okmányokat, törvénytelenül birtokol nagy értékű ingatlanokat, és a nőtlenségre vonatkozó rendi előírásokkal szemben lánygyereke van, amit titokban tartott. A vádak a csogje rend és civil szervezetek tagjait tiltakozásokra sarkallták, a tüntetők követelték távozását. Egy reformista buddhista szerzetest kórházba szállították, miután 41 napon át éhségsztrájkolt, követelve lemondását.
Ven Szol Csong tavaly novemberben került a csogje rend élére, megbízatása négy évre szól.
(MTI)